Mluvit upřímně o všem je ve výchově „zlato“

17. Únor, 2019
family-1848957_1920

Přísloví „mlčeti zlato“, neplatí vždy. Trvale „tichá domácnost“ je přesto, že se v ní nic hrozného neděje, o hodně nebezpečnější než ta „italská“, kde vzduchem létají ostrá slova a někdy i předměty. Komunikace je totiž v rodině neméně, a možná i víc důležitá, než ve firmě.

Úrazy na sněhu a ledu: rychlá pomoc fyzioterapeuta ušetří týdny rekonvalescence

6. Únor, 2019
TZ_razova_vlna

S úrazem si většina lidí spojí klid na lůžku a odpočinek. Čím déle však otálejí s rehabilitací, tím složitější návrat ke zdravému pohybu je čeká. Naopak brzká pomoc fyzioterapeuta zkracuje léčbu zlomenin a poškozených vazů na polovinu, eliminuje riziko operace i trvalých následků a dokáže zbavit bolesti do pár dnů.

Pro pozdní návraty domů: Nový sportovní kočárek X-go svítí i bliká

31. Leden, 2019
Image-1 (1)

Bezpečnostní pravidlo „Vidět a být viděn“ platí na silnici nejen pro auta. Nový sportovní kočárek X-go z řady X-lander byl proto v rámci zvýšení bezpečnosti kromě tradičních reflexních prvků vybaven i LED světly, díky kterým svítí a bliká (světla jsou zabudována v nožní opěrce). I když to ještě nejsou „dálková“, přece jen jsou pozdní návraty domů za […]

Linka bezpečí: Děti se už vysvědčení tolik nebojí, řeší spíš vztahy nebo osobní témata a psychické obtíže

26. Leden, 2019
boy-2736655_1280

Brzy si většina školáků přinese domů pololetní vysvědčení. Statistiky Linky bezpečí potvrzují, že téma vysvědčení již není pro děti ani jejich rodiče takovým problémem, jako pro předcházející generace. Zatímco před čtyřmi lety představoval podíl telefonátů s tématem strachu z reakce rodičů 20% ze všech hovorů o škole, dnes je to o pět procent méně.

Mýty o soukromém vzdělávání: vyplatí se investovat do střední školy?

25. Leden, 2019
student-849825_1920

Ač celkový počet středoškoláků dlouhodobě klesá, žáků soukromých středních škol v posledních čtyřech letech opět přibývá. Absolventi kvalitních institucí mají mezi zaměstnavateli svou váhu a předsudky o „slabém“ soukromém vzdělávání „pro vyvolené“ se v nárocích moderního pracovního trhu rozplývají.

Powered by WordPress | Designed by: free css template | Thanks to hostgator coupon codes and shared hosting