První volnočasový EKOPark Liberec se bude bourat!

29. Listopad, 2016
img_5092

Liberečtí politici v příštím týdnu definitivně rozhodnou o existenci nebo zbourání Prvního volnočasového EKOParku Liberec. Žádost o strategickou změnu území platného územního plánu, do kterého spadá i EKOPark, již v minulém měsíci rada města nepodpořila. EKOPark tak znovu a sám bude bojovat o svůj život před výborem pro rozvoj a územní plánování, radou města a dále pak na zastupitelstvu města Liberec.

„Šokovalo mě, když se mě tento týden začali novináři ptát, zda budu EKOPark opravdu bourat. Začalo se prý proslýchat, že ani v druhém kole projednávání strategické změny platného územního plánu nedostane EKOPark zelenou.“ Sdělil majitel a tvůrce Prvního volnočasového EKOParku Liberec.

Celé území EKOParku, cca 10 000 m², je nyní v platném územním plánu zapsáno jako nezastavitelné.
Pro dodatečné povolení již vybudovaného projektu byla podána koncem minulého roku žádost
o změnu platného územního plánu na vyhovující plochy, které umožňují částečnou zastavitelnost. V návaznosti na žádost byla na základě zadání města vypracována rozsáhlá územní studie na vlastní náklady, která monitoruje jak současný, tak budoucí plán a vize EKOParku Liberec včetně ideální podoby ve formě napojení
na městskou cyklostezku, řešení parkování a dopravní řešení přilehlého okolí. Částečná jen 6% zastavitelnost s jasně definovanými regulativy je klíčová zejména pro zajištění stávajícího provozu EKOParku. Jedná se o zprovoznění splachovacího WC, stánek s občerstvením, podium, dílnu údržby a další drobné objekty. Dále je potřeba změny území pro rozvod elektřiny, napojení na odpady a rozvody vody. Momentálně je EKOPark provozován za provizorních dlouhodobě neudržitelných podmínek, které byly konzultovány s právníky, z důvodu obrovského nátlaku veřejnosti, která chtěla EKOPark vidět, navštěvovat a užívat si jej.

„Osobně jsem v tomhle směru už udělal maximum. Odstranil jsem černou skládku, vyhnal drogově závislé a vybudoval jsem v přeurbanizovaném městě plném obchodních domů oázu zeleně a místo pro volnočasové aktivity a setkávání místních obyvatel, vzdělávání dětí a to vše bez pomoci dotací, grantů a jiných zdrojů. Nyní je však rozhodnutí o budoucnosti tohoto místa v rukách místní samosprávy. Stále věřím, že informace, které mi byly sděleny se nezakládají na pravdě a v příštím týdnu se nám podaří prvotní negativní rozhodnutí změnit. Pokud však nedojde ke změně územního plánu, nebude možné EKOPark v současné podobě v další sezoně provozovat a některé již vybudované objekty budu muset demontovat a odstranit.dodal Stanislav Šťastný.

Více o Prvním volnočasovém EKOParku Liberec  

První volnočasový EKOPark Liberec nabízí mnoho originálních interaktivních přírodních prvků, které umožňují široké spektrum aktivit. Celý projekt  je zaměřený na ekologii, ekonomiku, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie. EKOPark je k dispozici široké veřejnosti v tzv. zkušebním provozu a průběžně se zde pořádají společenské a sportovní akce.

Pořádané akce
2015 – 24 akcí
2016 – 31 akcí

Návštěvnost:
2015 – 425 lidí
2016 – více jak 6000 lidí

                                                                                                                                                                                             Foto: archiv společnosti        

img_5091                  

 

Share Button
Můžeš zanechat odpověď.

Zanech odpověď

Powered by WordPress | Designed by: free css template | Thanks to hostgator coupon codes and shared hosting