To nejlepší, co můžete dát

12. Červen, 2018
lactil

Kojení je ten nejpřirozenější způsob výživy vašeho miminka. Zvládnout jeho techniku i podpořit tvorbu mléka není tak složité. Stačí vědět, jak na to a mít pozitivní přístup.      

Mateřské mléko je ta nejlepší strava, kterou může vaše miminko na začátku života mít. Díky svému složení podporuje imunitní systém, chrání před vznikem alergií a celkově prospívá zdraví dítěte. Věděla jste, že například pomáhá předejít vzniku obezity a cukrovky v dospělosti? Navíc je to pohodlný způsob, jak kdykoli nakrmit děťátko, bez nutnosti nákupu a přípravy umělé výživy. Ušetříte tedy nejen spoustu peněz a času, ale také energie. A pak je tu ještě jeden důležitý fakt. Kojením se prokazatelně podporuje rozvoj citové vazby mezi vámi a miminkem a to je benefit k nezaplacení.

 

Kojení není věda

Na jednu stranu je kojení přirozené, přesto ale může být – hlavně na začátku – provázeno nejistotou a nezdary. Zapomeňte na poplašné zprávy, co říkaly kamarádky a nenechte se odradit, objeví-li se potíže. Vzdát se a dát miminku lahev s umělou výživou můžete vždycky. Mezi nejčastější potíže patří ty s technikou kojení. Vyřešit je můžete vyzkoušením různých poloh při kojení nebo používáním pomůcek. Skvěle funguje kojící polštář, mnoha ženám se osvědčují kloboučky na kojení. V nesnázích může pomoci také laktační poradkyně, na kterou se můžete s důvěrou obrátit.

 

Podpořte tvorbu mléka

Vyřešit se dá i problém s podporou tvorby mléka. Obecně je základem správný jídelníček a zvýšený pitný režim, jehož základem je neperlivá voda a bylinkové čaje. Vsaďte na fenykl a anýz, které laktaci spolehlivě podpoří. Výtažky z těchto léčivek nabízejí také doplňky stravy, které se dají koupit v lékárnách. Prověřeným tipem je Lactil, první doplněk stravy na podporu kojení ve formě kapslí, které obsahují extrakty z anýzu a fenyklu, jež jsou pěstované organicky.

 

A rada na závěr – zkuste myslet pozitivně, protože když budete v pohodě vy, bude se cítit dobře i vaše miminko. A na něm přeci záleží nejvíc.

Foto: archiv společnosti

 

Share Button
Můžeš zanechat odpověď.

Zanech odpověď

Powered by WordPress | Designed by: free css template | Thanks to hostgator coupon codes and shared hosting