Vyhrajte voucher pro krásný úsměv…

13. Červenec, 2018
Close-up, beauty portrait of a smiling, beautiful, young woman gently holding her face between hands. Shallow DOF. Developed from RAW; retouched with special care and attention; Small amount of grain added for best final impression. Adobe RGB color profile.

Co můžeme čekat, když se rozhodneme podstoupit dentální hygienu?

Dentální hygiena má preventivní a také léčebný charakter. Důkladnou dentální hygienou předejdete nejen problémům s dásněmi, ale také třeba zubnímu kazu! Důsledkem nedostatečného či nesprávného  čištění zubů a mezizubních prostor je totiž zubní kaz, zánět  dásní (gingivitis) nebo až parodontitis- parodontóza). Hlavním úkolem je tedy těmto problémům předejít. Odstranit všechny nežádoucí faktory( zubní kámen,povlak, pigmentace),a poté správnou a účinnou domácí technikou čištění zubů stav zdravých zubů a dásní udržet. Zdravé zuby a dásně mají totiž vliv na zdraví celého těla.

Jak DH probíhá?Nejprve si dentální hygienistka vytvoří anamnézu, získá informace o vaši domácí péči o zuby, stravovacích návycích, estetických požadavcích. Poté vyšetří  stav parodontu (závěsného aparátu zubu, struktur,  které vaše zuby drží v ústech). O stavu vás informuje a vytvoří tzv. léčebný plán. Pak zuby profesionálně vyčistí, odstraní zubní kámen, pigmentace, zuby nafluoriduje a vyčistí mezizubní prostory. Na závěr si pak názorně ukážete, jak o zuby a mezizubí pečovat důkladně pravidelně doma. Doporučí vám také vhodné pomůcky na čištění, správný zubní kartáček, vhodnou velikost mezizubních kartáčků, povíte si o flossu, fluoridaci, a také si domluvíte termín kontrolní návštěvy.
Kolik 
času ošetření trvá?

Je velice individuální, jak dlouho bude dentální hygiena trvat, očekávejte cca 60-90 minut při prvním ošetření. Hodně záleží na stavu vašich zubů a dásní.  Pacient, který je na dentální hygieně poprvé a má třeba pokročilý zánět parodontu, může zprvu podstoupit i několik hodinových procedur. U toho, kdo navštěvuje  dentální hygienistku pravidelně a má důkladnou domácí péči o zuby, může ošetřeni trvat třeba jen půl hodiny.


Jak 
často chodit a proč?

Určitě doporučujeme individuální přístup, dle potřeb klienta. Někomu postačí návštěva dentální hygieny jednou za rok, jiní, třeba silní kuřáci, dochází každé tři měsíce. Optimální je cca za 6 měsíců, pokud je stav vašeho parodontu bez potíží.

Je ošetření 
 bolestivé?

Pokud jsou dásně ve špatném zdravotním stavu,  bývají  často citlivé a ošetření  může pak být nepříjemné. Při pravidelných návštěvách a dobré kondici dásní se stává návštěva často i příjemně stráveným časem, v němž děláte něco správného nejen pro své zdraví, ale i krásný úsměv.

Lucie Hronková, dentální hygienistka, Dental Office H33, www.dental-office.cz

Pro zařazení do soutěže o voucher na dentální hygienu v hodnotě 1.700,- ve Stomatologické klinice Dental Office H33 stačí správně odpovědět na soutěžní otázku, která zní:

Kolikrát denně si čistit zuby?

a) 2x

b) 3x

c) po každém jídle

Správnou odpověď najdete na www.dental-office.cz

 

Odpověď posílejte na adresu redakce@ctyricitka.cz do 18.7.2018. Poté vylosujeme jednoho výherce. Hodně štěstí. Mrkněte na facebook.com/ctyricitka.cz, přidejte si profil do přátel a o všech soutěžích budete vědět jako první!

Podmínky soutěží najdete pod redakčními kontakty.

                                                                                                                                           Foto: archiv společnosti

 

 

 

 

 

Share Button
Můžeš zanechat odpověď.

Zanech odpověď

Powered by WordPress | Designed by: free css template | Thanks to hostgator coupon codes and shared hosting