Kam po práci nebo o víkendu na výlet? Cyklostezky východní části Prahy

7. Červenec, 2018
Cyklotrasa_Horni_Pocernice_vesnice_Ostra_detail

Slunečné dny vybízejí k výletům a projížďkám na kole. Ať už se chystáte na kratší výlet po okolí po náročném pracovním dni, nebo vyrážíte s rodinou za víkendovým dobrodružstvím, východ Prahy nabízí řadu příjemných tras, kam se vydat.

 Projížďka kolem Počernického rybníka přes Běchovice do Nových Dvorů

První cyklistický okruh je ideální pro odpolední projížďku, neboť má zhruba 13 km. Trasa začíná v ulici Národních Hrdinů v Dolních Počernicích a pokračuje podél hráze Počernického rybníka, podjíždí most Jižní spojky a u Vinice se dále stáčí po polní cestě k ulici Mladých Běchovic. Zde navazuje na nově vybudovanou cyklostezku, která propojuje Běchovice s Horními Počernicemi. „Tento zbrusu nový úsek nabízí příjemnou a bezpečnou projížďku nejen všem cyklistům, ale i vyznavačům in-line bruslení,“ prozrazuje Barbora Lišková z TSK Praha a.s.

Pro cestu do Nových Dvorů je třeba zhruba v polovině trasy nové cyklostezky u přístřešku odbočit doprava. Z Nových Dvorů pak doporučujeme pokračovat k rybníkům Na Placinách. Zpět můžete vyrazit směrem na Blatov, dále přes Běchovice zpátky ulicí Mladých Běchovic a napojit se na původní trasu, nebo lze pokračovat rovně po cyklostezce a na původní trasu se vrátit až za podjezdem železniční trati Praha Běchovice.

 

Rodinný výlet na kole do vesničky Ostrá

Trasa cyklovýletu do vesničky Ostrá začíná v Horních Počernicích a má celkem zhruba 28 km. Vydat se na cestu můžete například od Chvalského zámku nebo od vlakové zastávky Praha Horní Počernice, odkud se ulicí Otovická dostanete až do Čertous, bývalé vesnice, dnes východní části čtvrti Horní Počernice. Zde se napojíte na samostatnou cyklostezku, po níž dojedete do Zelenče. Po obkroužení obce se stezka stáčí mezi pole a pokračuje až k Lázním Toušeň, odtud se vydáte příjemnou cestou podél Labe až k Litolskému mostu, kde přejedete řeku a pokračovat budete po druhé straně vody. Tato cyklostezka vás zavede až do vesnice Ostrá, kde můžete strávit příjemné odpoledne v malebné historické vesničce Botanicus, plné ukázek starověkých řemesel, které budou bavit malé i velké. Pokud budete unaveni, lze zde přenocovat v kempu a na cestu zpět se vypravit až druhý den. Nebo se můžete vydat do nedaleké Lysé nad Labem a zpět do Prahy se vrátit vlakem.

Praha spustila elektronického průvodce cyklisty po Praze – webovou a mobilní aplikaci „Na kole Prahou“ – www.nakoleprahou.cz.

Foto: archiv společnosti

Share Button
Můžeš zanechat odpověď.

Zanech odpověď

Powered by WordPress | Designed by: free css template | Thanks to hostgator coupon codes and shared hosting