4 tipy, jak si usnadnit život

30. Červenec, 2018
Image-1

Kdo by si občas nechtěl usnadnit život? Času je málo a všichni ho chceme trávit kvalitně a se svými blízkými. Právě proto jsme pro vás sepsali několik tipů, jak ušetřit čas, peníze a občas taky velký kýbl nervů.

Pošta má zavřeno

Už se vám stalo, že jste spěchali zaplatit složenku a na poště bylo zavřeno? Nebo tam zrovna byla fronta a neměli jste čas ji čekat? V těchto případech vám může pomoci trafika, která je na každém rohu a mívá otevírací hodiny mnohem přívětivější než pošta. Na terminálech Sazky můžete nejen zaplatit složenku, ale můžete si tam třeba vybrat peníze z bankovního účtu, nebo si dobít kredit na telefon. Od srpna už není výjimkou ani placení pomocí QR kódu. Stačí když přijdete s fakturou, na níž je QR kód uveden, trafikant ji jen přiloží k terminálu a můžete ji rovnou zaplatit. Cena takové transakce je nižší, než jakou byste zaplatili za stejnou službu prostřednictvím poštovní složenky.

Nevíte, kam s dětmi?

Nemáte dostatek dovolené, babičky hlídat nemůžou nebo nechtějí a děti doma samotné nechat nemůžete? Určitě by stálo za zvážení obhlédnout příměstské tábory. Pořádají je například školy, ale i sportovní svazy a kluby. Inspiraci najdete třeba na stránkách sportvokoli.cz, které mimo jiné poradí i s výběrem sportovního klubu, či kam vyrazit za sportem na víkend. Konkrétně příměstské tábory můžou být v hokejovém stylu, netypicky ve street-workoutovém stylu, či dokonce pole dance přípravka. Věřte, že není větší výhry než poslat dítě přes den sportovat s vrstevníky. Zdokonalí se ve svém oblíbeném sportu, aktivně se vybije a třeba najde i nové kamarády.

Kufr váží přes limit

Vyrážíte na odpočinkovou dovolenou a už teď víte, že budete mít problém s váhovým limitem při odbavování zavazadla? Možná by stálo za zvážení pořídit si konečně tu elektronickou knihu, o které všichni mluví. E-book váží jen pár set gramů a vejdou se do něj stovky knížek v různých formátech. Mezi nejoblíbenější značky čteček patří Kindle a PocketBook. S e-knihou se běžně připojíte na wifi, nebo k jinému zařízení pomocí bluetooth či mikro USB konektoru.  Ani cena čtečky není nesnesitelná, zakoupíte ji už od dvou tisíc korun. Při zvážení toho, že nákup knih v elektronické podobě je výrazně levnější, si každý spočítá, že se tato investice rozhodně vyplatí.

Neumíte obchodovat?

Udělali jste si doma velký úklid a vyřadili jste spoustu nepotřebných věcí? Pokud je vám líto ty věci jen tak vyhodit, nebo si myslíte, že by pro někoho jiného mohli mít ještě slušnou hodnotu, mrkněte na službu dejtokarlovi.cz. Tato internetová služba vám na objednání pošle domů kurýra, věci si odveze, hezky nafotí, kvalitně popíše a pokusí se je na různých bazarových stránkách prodat. Podle pokynů na webu vyberte věci, které mohou mít vyšší hodnotu (staré fotoaparáty, elektro, značkové kabelky, atp.). Provize u levných věcí je totiž značně vysoká. Určitě si umíte představit, že ta zdlouhavá komunikace s potenciálními kupci něco stojí. Dobré je také vědět, že Karel neprodává velký nábytek, křehké věci a věci podléhající zkáze.

Foto: archiv společnosti

Share Button
Můžeš zanechat odpověď.

Zanech odpověď

Powered by WordPress | Designed by: free css template | Thanks to hostgator coupon codes and shared hosting