Poděkujte mamince za její péči a lásku

28. Duben, 2019
mother-1327186_1280

Nikdo si nezaslouží víc lásky a pozornosti než ten, kdo vám ji dává od dětství. Pokud je pro vás maminka tou nejdůležitější osobou, určitě s ní nezapomeňte oslavit Den matek. Abyste jí udělali radost, nepotřebujete drahé dary. Společný čas a malá drobnost je totiž tím, co ji potěší zaručeně nejvíc.

 Na Den matek, který letos připadá na 12. května, si vyhraďte volno a překvapte ji návštěvou. Určitě se nehodí dorazit s prázdnýma rukama, vždyť maminka pro vás také měla vždy něco nachystáno. Kromě květiny, která nesmí chybět, ji potěšte oblíbeným sladkým dezertem a lahví dobrého pití, kterou si společně vychutnáte. A pokud nevíte, co vybrat, poradíme vám, čím u maminky zabodujete.

 

Čokoládové pralinky a červené bublinky

 

Snad každá žena zbožňuje čokoládu, která patří mezi celosvětově nejoblíbenější sladkosti. Jestli vaše maminka právě téhle pochoutce neodolá, vsaďte na čokoládový dortík, americké brownies nebo kvalitní pralinky. Stejně jako k výjimečným chvílím, mezi které Den matek bezesporu patří, se také k čokoládě a dezertům perfektně hodí červené bublinky, například červený Bohemia Sekt.

 

Domácí závin a bílé víno

Předala vám maminka před lety recept na nejlepší jablečný štrůdl, který se u vás v rodině dědí po generace? Oplaťte jí léta, kdy jej pekla ona pro vás, koneckonců domácí dezert připravený s láskou je vůbec tím nejlepším. To, co vám maminka však možná zapomněla říci je, že k závinu se lépe, než káva hodí sklenka sladkého bílého vína. Vždy však platí, že víno musí být stejně, nebo více sladké než samotný dezert. K dezertům proto volte výběry z hroznů a bobulí či vína slámová. Spojení jemné kyselinky Tramínu červeného z Habánských sklepů a závinu s jablečnou náplní vytvoří výtečnou kombinaci kyselosti a sladkosti.

Krémové opojení a italské perlení

 

Dává vaše maminka spíš než tradičnímu domácímu koláči přednost vybraným dezertům ze zahraničních cukráren? Potom na oslavu přineste pravou italskou Panna cottu, nebo Tiramisu. A když už budete servírovat „Itálii“ na talíř, nesmí chybět ani ve skleničce. Tyto italské pochoutky, ale i další krémové dezerty, jako je pěna nebo suflé, si nejlépe vychutnáte ve spojení s pravým italským Proseccem Mionetto či růžovým šumivým vínem Mionetto Rosé.

 

Tipy sommeliera

Červený Bohemia Sekt

Šumivé víno na první pohled zaujme barvou v sytě rubínovém odstínu. Už při prvním ochutnání se projeví jemně nasládlá chuť s ovocnými tóny a měkkou tříslovinkou. Krásnou kombinaci chutí výborně doplňuje výrazná vůně, v níž se příjemně mísí aroma peckového ovoce s tóny čokolády. Souhra jedinečné chuti červeného sektu se sladkými dezerty a čokoládovými pochoutkami vás zcela ohromí. Ne náhodou je Bohemia Sekt nejprodávanějším červeným sektem u nás.

Habánské sklepy Tramín červený 2018 výběr z hroznů

Tento Tramín červený z vinařství Habánské sklepy vás zaujme vyšší zlatavou barvou a decentní jemně kořenitou vůní, typickou pro tuto odrůdu. Do chuti tohoto výběru z hroznů se promítá šťavnatá kyselinka i decentní kořenité tóny. Plná krása vína vynikne při teplotě 9–11 °C.

Mionetto Rosé extra dry

Šumivé víno má nádherně růžovou broskvovou barvu s jemnými purpurovými odlesky a projevuje se bohatým, dlouhotrvajícím perlením. Ve svěžím a ovocném buketu převládají tóny růžového grepu, malin, granátového jablíčka, černého rybízu, v pozadí lehký nádech šípku. Dlouhé řetízky drobných bublinek doplňuje dobře vyvážená a atraktivní svěží kyselinka, která se dokonale snoubí s čistou chutí malin.

Vybraná vína jsou k dostání na www.osobnivinoteka.cz.

Foto: archiv společnosti

Share Button
Můžeš zanechat odpověď.

Zanech odpověď

Powered by WordPress | Designed by: free css template | Thanks to hostgator coupon codes and shared hosting