Tatranský Grand Hotel Kempinski otevřel před deseti lety

20. Květen, 2019
Maskot Grand Hotela Kempinski Edo

Grand Hotel Kempinski High Tatras slaví tento rok 10. výročí otevření. Během této doby přivítal přes 370 000 hostů více než 120 národností a získal několik významných domácích i mezinárodních ocenění. Za 10 let od otevření hotelu se vypilo 29 295 litrů sektu Kempinski, což je 39 060 lahví. Nejdelší pobyt hosta trval 28 dní a hotel uspořádal již více než 40 koncertů.

Hostil prezidenty i prince

Grand Hotel Kempinski High Tatras otevřel své brány pro hosty 7. května 2009. Předtím prošel náročnou rekonstrukcí trvající více než čtyři roky. Vedl ji architekt Peter Černo, který spolu se svým týmem použil při rekonstrukci původní barvy a materiály, aby byl historický objekt obnoven co nejvěrněji. Zachovalo se tak přes sedmdesát původních prvků jakými jsou např. schodiště, balkóny a barevnost omítek.

 

„Budova Grand Hotelu Kempinski High Tatras je národní kulturní památkou a zároveň je architektonickým skvostem na břehu Štrbského plesa. Jsme velmi rádi, že za deset let se hotel stal druhým domovem pro mnohé naše hosty. Těší nás, že jsme za toto období mohli přivítat i mnoho významných hostů, jak prezidentů Visegrádské čtyřky, japonského prince Akishina s princeznou, tehdejšího generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna, zpěváka Bryana Adamse a mnohé další významné osobnosti,“ řekla Kathrin Noll, generální manažerka hotelu.

 

 

Hvězdná oslava

Tatranský hotel nabízí 98 prostorných pokojů s výhledem na Štrbské pleso, na vrcholy tatranských hor a údolí. Zachycuje v nich romantiku s nádechem historie a zároveň nabízí veškerý luxus a pohodlí dnešní doby. Přesně taková byla i oslava narozenin, která se konala přesně v den otevření hotelu, v úterý 7. května.

 

Aperitif Menu, které se podávalo před 5-chodovou slavnostní večeří, připravil šéfkuchař Matthias Schmidberger z Grand Hotelu des Bains Kempinski St. Moritz. Právě restaurace tohoto hotelu se hrdě pyšní světoznámým oceněním – michelinskou hvězdou. O slavnostní večerní menu se postaral šéfkuchař Grand Restaurant Miroslav Zamiška se svým týmem. Hosté mohli ochutnat kulinářské speciality jako česnekově-vanilkovou zmrzlinu, nanuk z kachních foie gras a marinovanou zvěřinu. Jako dezert jim tým připravil koláč z lesního jehličí s bílými jahodami. Nechyběl ani narozeninový dort. O hudební program se postaral talentovaný houslista Filip Jančík a zpěvačka Eva Burešová. Na úvod večera vystoupila i bubnová show Batida. Večer moderovala Soňa Skoncová a vše nejlepší do dalších let popřál hotelu i místopředseda představenstva a COO Kempinski Europe Bernoldi Schroeder. „Jsme velmi hrdí, že Grand Hotel Kempinski High Tatras patří do portfolia sítě Kempinski a ceníme si práci celého týmu. Speciálně bych chtěl poděkovat Kathrin Noll, která pracuje pro hotel již 9 let a pro síť Kempinski celých 20 let, „řekl Bernoldi Schroeder v promluvě.

 

„Narozeniny jsou nezapomenutelným dnem, který chce každý oslavit něčím výjimečným. Naším narozeninovým přáním je, aby naši hosté 10. výročí otevření hotelu oslavili spolu s námi. Proto jsme si pro ně připravili speciální dárky v podobě výjimečných eventů. Grand Hotel Kempinski totiž není pouze historická budova, ale místo, kde každý zažije výjimečné a nezapomenutelné chvíle,“ dodala Kathrin Noll.

 

V sále Kriváň můžete navštívit výstavu obrazů „Šepot květin“ malířky Julie Haluzová, která je autorkou díla „Sedm žlutých tulipánů“, umístěného nad schodištěm hotelu.

 

A například čtvrtý květnový víkend bude patřit historii. Součástí oslav je prohlídka hotelu s výkladem pro širokou veřejnost, výstava fotografií a přednášky o historii Štrbského plesa a Grand Hotelu Kempinski High Tatras. Oslavy 10. výročí hotel ukončí tradičním víkendem pro děti na konci května.

Foto: archiv společnosti

Share Button
Můžeš zanechat odpověď.

Zanech odpověď

Powered by WordPress | Designed by: free css template | Thanks to hostgator coupon codes and shared hosting