Cvičíte a stejně nejste spokojená? Jak vylepšit postavu rychle jednoduše

25. Červenec, 2019
liposuction-candidate

Dokonalými křivkami se může pochlubit málokdo. Na druhou stranu, co je dokonalé? Řadě z nás příroda nadělila buď větší zadeček, stehna nebo břicho. Někdo s tím problém nemá, jiného zase nedostatky trápí a chtěl by se faldíků zbavit. Mnohdy to ale cvičením nejde. Právě v takových případech je tu řešení – tumescentní liposukce.

Jde o operační metodu, která patří k nejvyhledávanějším estetickým zákrokům nejen v Česku, ale celosvětově. Jejímž cílem je trvale odstranit vrstvu podkožního tuku v určité části těla. Nejčastěji jsou to právě boky, břicho, zadeček či stehna. Jestliže se potýkáte s nadváhou nebo dokonce s obezitou a potřebujete zhubnout celkově, tento zákrok vám bohužel nepomůže. Liposukce vás nezbaví kilogramů tuku od hlavy po paty. Je však ideálním způsobem, jak postavu vytvarovat tak, aby byla pěkná a souměrná.

Získejte informace

Pokud přemýšlíte o tom, že se „špíčků“ zbavíte právě liposukcí, bude nejvhodnější, když se objednáte na nezávaznou vstupní konzultaci. Kliniku, na kterou se vydáte, si vyberte především podle referencí, ale i moderního vybavení a metod, které se využívají. Při prvním setkání s vámi lékař prodiskutuje, zda jsou vaše představy o formování postavy reálné. Informuje vás o průběhu operace a pooperační péči. Na počítači také díky animaci uvidíte, jak bude vaše tělo vypadat po zákroku. Pokud se pak rozhodnete operaci skutečně podstoupit, čeká vás kontrola zdravotního stavu a předoperační vyšetření. Pak už si jen dohodnete termín a zaplatíte zálohu.

Operační zákrok

Tumescentní liposukce se provádí většinou ambulantně a v lokálním znecitlivění. V některých případech se zákrok provádí v plné narkóze a pacientka je zhruba jeden den po operaci hospitalizována. Je to třeba tehdy, když se upravuje více partií najednou. Chirurg si nejprve na vašem těle vyznačí fixou oblasti, jež bude formovat. Následně vám je pomocí tenké jehly napustí speciálním roztokem s obsahem anestetika, adrenalinu a dalších látek, které zaručí bezbolestný zákrok při plném vědomí. Tkáň se vám zvětší a jakoby nabobtná. Pak přijde na řadu druhá fáze, kdy se do znecitlivěné tkáně vsune tenká kanyla. Tou se krátkými pohyby postupně odsaje tumescenční roztok společně s tukovými buňkami. Nemusíte se bát, díky anestetikům totiž skutečně neucítíte žádnou bolest. Zákroky jsou díky modernímu vybavení dnes opravdu šetrné. Například na klinice Mediestetik pracují odborníci s přístrojem Body-Jet, díky kterému je odsávaný tuk nejdříve rozvolněn vodním paprskem a následně šetrně odsáván kanylou o průměru 3,8 mm. „Velkou výhodou je, že vodní roztok lze dodávat do těla průběžně po dobu samotného odsávání. Pooperační otoky a modřiny při použití této techniky jsou minimální, říká MUDr. Miroslav Veliký, primář plastické chirurgie Kliniky Mediestetik.

Liposuction

Tumenescentní vibrační liposukci, za pomoci moderního švýcarského přístroje Nouvag LipoSurg. Jedná se o velmi efektivní zákrok, při kterém je dosahováno vynikajících výsledku, díky zkušenostem operatéra a mikroprocesorem řízenému vibračnímu systému, které umožňuje velmi jemnou práci ve tkáni.

Co vás čeká dál?

Po operačním zákroku vám zůstane na těle několik drobných ranek – vpichů po kanylách, ze kterých bude ještě asi 24 hodin odtékat zbytek tumescenční tekutiny. Tyto ranky jsou tak malé, že není nutné je ani šít. Připravte se však na to, že až odezní účinek anestetika, operované místo vás začne bolet. Bolest trvá pár dní a dá se řešit analgetiky, která vám předepíše lékař než vás propustí domů. Neminou vás ani modřiny, ale ty budete mít na těle jen pár dní. Sestra vám ještě na sále navlékne na odsátou část těla speciální kompresivní prádlo, které je nezbytné nosit zhruba měsíc, a to ve dne i v noci. Tlak prádla zamezí vzniku nerovností kůže a urychlí odtok zbylého roztoku.  Nošení pádla není sice nic příjemného, aby podkoží postupně znovu přilnulo tejně tak vás nemine masírování ošetřované oblasti a vakuové lymfodrenáže. Je totiž nutné, aby slaboučká tuková vrstva, která musí zůstat v podkoží, přilnula ke tkáni, a to bez nerovností.

 Jak vypadá doba rekonvalescence?

Tumescentní technika umožňuje rychlý návrat do běžného života a některé ženy jdou již druhý nebo třetí den do práce. Plná zátěž, sportování apod. je možné po čtyřech týdnech. Je třeba počítat s tím, že operované místo se musí zahojit. Otoky přetrvávají delší dobu, po tumescenci jde přibližně o 2-3 měsíce. Teprve po opadnutí otoků je teprve vidět, jak byl zákrok efektní. V období hojení je normální, když pacientka cítí pocity jako je tahání, píchání, brnění či svědění. Každé tělo reaguje jinak, někdo má všechny tyto příznaky, někdo třeba žádný. Důležitým bodem v pooperačním období je válečkování a dodržování zdravé životosprávy včetně pitného režimu. Je vhodné omezit solení, sníží se tím tvorba otoků.

Foto: archiv společnosti

Share Button
Můžeš zanechat odpověď.

Zanech odpověď

Powered by WordPress | Designed by: free css template | Thanks to hostgator coupon codes and shared hosting